Zadbaj o żeby mleczne u dzieci

/

Wiele osób zastanawia się jak uczyć dziecko myć żeby, gdy jest mało.

Kiedy dziecko powinno wziąć nieco większa szczoteczkę, jak myć dziąsła u niemowlaków?

Warto więc dowiedzieć się w miar możliwości jak o te wszystkie kwestie się jakoś skutecznie zatroszczyć.

Dbaj o mleczaki

Wyniki badań są niestety alarmujące. Okazuje się, że co trzecie dziecko nawet nie ma swojej własnej szczoteczki do zębów. Około 30% dzieci przyznaje się, że nie myje zębów regularnie a około10%, że w ogóle ich nie myje. Z badań wynika, że stan higieny jamy ustnej to bardzo duży problem u wielu naszych rodaków. Stan uzębienia polskich dzieci z roku na rok jest coraz gorszy. Przygotowany raport przez Ministerstwo zdrowia zdaje się to potwierdzać. W Polsce jak się okazuje dzieci w wieku 6 lat mają częściej problem z próchnicą niż dzieci w RPA, Wietnamie czy Bośni.

Regularne mycie zębów

Dorywcza pomoc już tutaj nie pomoże i konieczne są jakieś rozwiązania, które będą miały charakter kompleksowy. Niestety nasze społeczeństwo żyje w takim przekonani, że zębów mlecznych się nie leczy, ale to bardzo błędne myślenie. Żeby mleczne tak samo jak pełnowartościowe należy leczyć. Stan zębów mlecznych ma wpływ na to w jakim stanie będą ich następcy. Dbając o mleczne zęby dbamy od razu o swoje zęby stałe, ponieważ chorobowe stany zapalne toczące się w obrębie mlecznych zębów mogą mieć wpływ na uszkodzenie związków zębów stałych.

Zdrowe zęby dziecka = zdrowe zęby dorosłego

To właśnie rodzice muszą sobie zdać sprawę z tego jak poważnym problemem będzie próchnica zębów i konsekwencji jakie będą się z tym wiązać. Bez zdrowej jamy ustnej malec nie będzie zdrowym dzieckiem w myśl zasady zdrowe żeby to zdrowy człowiek. Literatura naukowa stara się nam potwierdzać, że stan jamy ustnej powiązać będzie można z licznymi chorobami i stanami ogólnymi naszego organizm, dlatego to kwestia, której nie można nigdy lekceważyć.

Należy więc dążyć do ogólnej edukacji, która będzie przynosiła zadowalające efekty i rzeczywiście będzie można mówić o tym, że ludzie nieco bardziej zdają sobie sprawę z tego jak poważnym problemem są dla naszego organizmu chorobę słabe zęby, które mogą rzutować na cały nasz organizm i dlatego dobrze będzie jakoś skutecznie sobie z tym właśnie problemem poradzić.