Pasta i szczoteczka do zębów dla dziecka

/

Higiena jamy ustnej będzie bardzo ważna od pierwszych dni życia dziecka.

Jakiej wiec pasty używać dla najmłodszych. Kiedy iść po raz pierwszy do dentysty. Warto zadać sobie takie pytania i zastanowić się kiedy trzeba jakie kroki wykonywać. Jak wybrać pastę do zębów i szczoteczkę dla dziecka Oprócz usuwania płytki nazębnej szczotkowanie zębów powinno być traktowane również jako miejscowa aplikacja fluoru. Dlatego warto pamiętać o stopniowym wprowadzeniu pasty do zębów z dodatkiem tego pierwiastka, ale takiej, która jest przeznaczona dla dzieci.

Badania pokazały, że wprowadzenie efektywnego szczotkowania zębów dobrą pastą dwa razy dziennie jeszcze przed ukończeniem 2 roku życia ma wpływ na redukcję zachorowalności na chorobę próchnicową. Aktualnie specjaliści starają się podkreślać, że najlepszym rozwiązaniem są szczoteczki, które mają miękkie włosie. Dotyczyć to będzie zarówno dorosłych jak i dzieci. Nie wolno także zapominać, że ważne będzie czyszczenie języka, ponieważ budowa sprzyjać będzie gromadzeniu się złogów bakteryjnych.

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Pierwsze wizyty w gabinecie będą bardzo ważne. Na pierwszą wizytę należy się udać, gdy dziecko będzie miało około półtora roku. Celem będzie ukształtowanie u dziecka dobrego nastawienia do wizyty w takim gabinecie, nauki zabiegów stomatologicznych. Chodzi również o edukacje, gdy chodzi o tak ważny zakres profilaktyki, na co trzeba zwracać uwagę. Częstotliwość wizyt nie może być jednoznacznie określona, trzeba będzie dopasować ją do indywidualnych uwarunkowań konkretnego pacjenta. Jeśli dziecko ma niskie ryzyko tych wizyt kontrolnych będzie mniej. Czasami nawet będzie to co pół roku.

Choroba próchnicowa

Zdrowa dieta to zdrowe zęby

Nie można zapominać o diecie, która ma wpływ na zdrowie zębów. Z uwagi na kształtowanie prawidłowe zgryzu pokarmy powinny również być twarde, ponieważ dzięki temu będą zachęcać do żucia i tak pobudzone będą kości szczek do wzrostu. Oczywiście należy również uważać na ilość potraw z cukrem jakie będą spożywane, ponieważ wpływają one na zęby i mogą prowadzić do wielu poważnych problemów. To co będziemy jedli ma największy wpływ na nasze uzębienie i nie możemy o tym zapominać, ponieważ ostatecznie to my decydujemy w jakim stanie będzie uzębienie.