Monday, July 15th, 2024

Cennik Ortodonta Wrocław

Cennik Ortodonta Wrocław należy do działu stomatologicznego i odpowiada za profilaktykę, diagnostykę i leczenie wad zgryzu. W zdecydowanej większości przypadków nowoczesne metody leczenia pozwalają na nieinwazyjną korekcję wielu problemów ortodontycznych.

Efektem zabiegu jest prawidłowe ustawienie zębów w harmonijnym łuku, dzięki czemu poprawia się wygląd i owal twarzy.

Przed założeniem aparatu ortodonta przeprowadzi kompleksowe badanie jamy ustnej, w tym: badania 3D i higienę profilaktyczną. Procedura wyrównywania zębów jest przeznaczona nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych: istnieją opcje ledwo widoczne na zębach lub przezroczyste aparaty ortodontyczne. Przy wyborze ortodonty we Wrocławiu cennik zawsze dostępny jest na stronie internetowej.

Jakie problemy rozwiązują ortodonci?

Jak wspomniano wcześniej, leczenie ortodontyczne to coś więcej niż tylko korekcja zgryzu za pomocą aparatów ortodontycznych czy innych struktur ortodontycznych.

Okoliczności wymagające kontaktu z ortodontą dzielą się na 3 szerokie kategorie:

 • Wrodzone nieprawidłowości w budowie uzębienia.
 • Dziedziczna wada zgryzu występuje u jednego lub obojga rodziców.
 • Choroba nabyta, zwykle w dzieciństwie.
Cennik Ortodonta Wrocław
Cennik Ortodonta Wrocław

Ortodonci pomagają skorygować niemal każdą złożoną nieprawidłowości zębowe, wykorzystując nowoczesny sprzęt diagnostyczny i wykonując czynności regulowane nowoczesnymi metodami leczenia.

W swojej pracy wykorzystywali promienie rentgenowskie, panoramy czołowe, skanery 3D, tomografię komputerową i inne metody diagnostyczne.

Koniecznie odwiedź ortodontę we Wrocławiu – cennik wygląda następująco:

 • Konsultacja Ortodontyczna – 200 zł.
 • Badanie stanu jamy ustnej, pobranie wycisku, RTG – 200 zł.
 • Opracowanie Planu Leczenia Ortodontycznego – 200 zł.
 • Aparaty ortodontyczne mobilne – 850-1200 zł.
 • Aparaty ortodontyczne stałe metalowe – od 1700 zł do 2500 zł (samoblokujące).
 • Stałe, estetyczne kryształowe aparaty ortodontyczne – od 2500 zł do 3500 zł.
 • Jasne pokrycie ortodontyczne – od 5200 do 12 000 zł.
 • Wizyta kontrolna – 200 zł.

Kiedy zobaczyć ortodontę we Wrocławiu?

Niektóre objawy wymagają wizyty u ortodonty. Po pierwsze, są to wizualnie zdiagnozowane zaburzenia ustawienia zębów, które mogą objawiać się stłoczeniami, powiększonymi przestrzeniami międzyzębowymi, lukami (przestrzeń między zębami) itp.

Asymetria twarzy, dyskomfort podczas żucia, wady zgryzu itp. wymagają kontaktu z ortodontą we Wrocławiu, cennik usług nie jest wygórowany, dzięki czemu można bezpiecznie pozbyć się nierównych zębów. Badanie nie powinno być ignorowane, jeśli narządy oddechowe lub mowy funkcjonują nieprawidłowo. Dotyczy to sytuacji, gdy dziecko ma trudności z mówieniem i nie dostaje wystarczającej ilości oddechu przez usta.

Etapy leczenia prowadzone przez ortodontę:

   • Konsultacja i planowanie leczenia – Ortodonta bada zęby pacjenta pod kątem wad zgryzu, pobiera wycisk i na jego podstawie tworzy odpowiedni aparat ortodontyczny. Następnie, po przeanalizowaniu wszystkich powyższych i uwzględnieniu oczekiwań pacjenta, ortodonta proponuje plan leczenia z wyszczególnieniem celu wizyty oraz rodzaju zalecanego sprzętu, czasu trwania i kosztów leczenia.
   • Ortodonci korzystają ze specjalnie dobranych urządzeń w oparciu o preferencje danej osoby i zdiagnozowaną wadę zgryzu. W trakcie leczenia osób dorosłych wymagane są badania czynne i okresowe przez lekarza prowadzącego. Średni czas leczenia aparatem ortodontycznym wad zgryzu u dorosłych wynosi 1,5 do 2,5 roku.
   • Leczenie ortodontyczne aparatem ortodontycznym – aparat zakładany jest na łuk zębowy. Rodzaj aparatu dobierany jest na podstawie wieku, wad zgryzu i oczekiwań.
   • Leczenie ortodontyczne płytą – Podczas korygowania wad zgryzu lekarz i pacjent wspólnie decydują o zdjęciu aparatu. Celem leczenia wad zgryzu płytką jest utrzymanie osiągniętego efektu, najczęściej za pomocą specjalnych drutów mocujących przyklejonych od wewnętrznej powierzchni do przednich zębów.
   • Przezroczysta osłona ortodontyczna – skutecznie prostuje krzywiznę zębów. To bardzo estetyczne rozwiązanie, które często wybierają pacjenci.
   • Profilaktyka i higiena – Właściwa higiena jest niezwykle ważna w całym procesie leczenia ortodontycznego. Bezpośrednio po umieszczeniu aparatu w jamie ustnej lekarz dokładnie informuje pacjenta o prawidłowych i właściwych praktykach i metodach higieny jamy ustnej: dobre szczotkowanie, nitkowanie, prawidłowe płukanie jamy ustnej, niezbędne do utrzymania higieny jamy ustnej przez cały okres leczenia ortodontycznego, a także co 3-6 miesięcy , higienistka stomatologiczna usunie kamień nazębny i płytkę nazębną, która może gromadzić się wokół zamków.

Dlaczego leczenie ortodontyczne?

Korekcja zgryzu zapewnia równomierne rozłożenie obciążenia na uzębienie, co zmniejsza zużycie zębów i zapobiega chorobom stawu szczękowego. Przy pomocy leczenia ortodontycznego pacjenci mają możliwość skorygowania zgryzu, uzyskania gładkich i pięknych zębów oraz poprawy zdrowia jamy ustnej i ogólnego.

Ortodoncja posiada specjalne metody korekcji ustawienia zębów, normalizacji prawidłowego rozwoju kości szczęki oraz pracy mięśni twarzy. Chodzi o różnego rodzaju projekty specjalistyczne. Są niezbędne do wywierania umiarkowanego nacisku na zęby i szczękę, a tym samym mają działanie korygujące. Ortodonci zawsze decydują, które leczenie będzie najlepsze.

Ponadto, w zależności od złożoności sytuacji, ustalany jest określony czas, w którym pacjent musi nosić konstrukcję ortodontyczną.

angielski niemiecki hiszpański francuski