Monday, July 15th, 2024

Jakie płytki ceramiczne będą najlepsze do łazienki?

Wybór właściwych płytek do łazienki jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Obecnie oferta płytek ceramicznych jest bardzo różnorodna, umożliwia na wykończenie łazienki praktycznie w każdym stylu. Zdecydowana większość osób niestety nie wie jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem decyzji o zakupie omawianego produktu. Koniecznie należy również mieć świadomość, że architekci wnętrz są zgodni w jednej kwestii. Pierwszym etapem związanym z zakupem płytek powinno być wykonanie projektu uwzględniającego ułożenie wszystkich urządzeń sanitarnych. Dopiero mając go przed oczami możliwe będzie dobranie najbardziej pasujących płytek ceramicznych. 

Jakie płytki ceramiczne wybrać do małej, a jakie do dużej łazienki?

Należy zdawać sobie sprawę, że do mniejszej łazienki, w której umieszczonych będzie dużo urządzeń zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą płytki w stonowanych barwach, gdyż wpłyną na uspokojenie wnętrza. Z kolei do bardziej przestronnego pomieszczenia warto wybrać bardziej dekoracyjne płytki ceramiczne https://ceramixplytki.pl/2-wszystkie.

Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że bardzo istotne znaczenie w trakcie wyboru omawianego rodzaju płytek mają zarówno kształt i wielkość łazienki, jak i rozmieszczenie poszczególnych sprzętów łazienkowych. Warto wiedzieć, że nie zupełnie sprawdza się zasada według, której do mniejszej łazienki najlepszym rozwiązaniem będą mniejsze płytki. Bardzo dobrze mogą bowiem prezentować się także płytki wielkoformatowe. Rekomendowane jest jednak znalezienie takiego miejsca, gdzie możliwe będzie pokazanie przynajmniej jednego rzędu płytek bez koniecznego przycinania. Ponadto na optymalny wymiar płytek łazienkowych bardzo duży wpływ mają rozmiary, na jakich zostały umieszczone umywalka i wanna. Zalecane jest także zastanowienie się, jakie płytki będą w stanie zapewnić najbardziej właściwy układ fug bez potrzeby tworzenia wąskich pasków znajdujących się nad urządzeniami łazienkowymi. Warto podjąć decyzję o zakupie płytek, które trzeba będzie jak najmniej przycinać.

Jakie płytki ceramiczne są najmodniejsze?

Należy mieć świadomość, że obecnie dominują dwa trendy jeżeli chodzi o wzornictwo omawianych płytek ceramicznych https://ceramixplytki.pl. Oczywiście modne są płytki o bardzo dużych rozmiarach. Umożliwiają one bowiem na otrzymanie powierzchni, która będzie podzielona na bardzo małą ilość fug. Wspomniane płytki będą także świetnym tłem dla mebli czy urządzeń znajdujących się w danej łazience. Z kolei drugi trend dotyczy dekoracyjności. Warto wiedzieć, że w kolekcjach, które są oferowane przez producentów płytek bez żadnego problemu możliwe jest znalezienie różnych rodzajów listew ściennych czy dekorów. Do tego nurtu będą się także zaliczały mozaiki. Mogą one bowiem nie tylko stanowić samodzielne wykończenie łazienki, ale również być uzupełniającą dekoracją dla zupełnie innych płytek.

Rodzaj płytek ceramicznych a styl wykończenia wnętrza

Obecnie oferta płytek ceramicznych jest tak bogata, że nawet najbardziej wymagający klient będzie w stanie znaleźć produkt pasujący do wybranego przez niego stylu aranżacji. Do minimalistycznej łazienki zalecane jest wybranie większych gładkich płytek ceramicznych. Na rynku dostępne są nie tylko jednobarwne, ale również imitujące metal, szkło czy skórę. Z kolei do łazienki w nowoczesnym stylu zdecydowanie bardziej sprawdzą się płytki ceramiczne https://ceramixplytki.pl/12-uniwersalne z ewidentną geometryczną fakturą. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także produkt, który bez żadnego problemu będzie można ułożyć w wielkoformatową fotografię.

Osoby, które są zwolennikami stylu klasycznego mogą natomiast zaopatrzyć się w płyty ceramiczne imitujące drewno czy kamień. Świetnym źródłem dla wspomnianych wzorów mogą być francuskie szachownice. W przypadku rustykalnej łazienki warto podjąć decyzję o zakupie płytek charakteryzujących się nierównymi brzegami, a także pofalowaną powierzchnią. Ponadto we wspomnianym pomieszczeniu doskonale będą prezentowały się płyty łazienkowe naśladujące drewno lub posiadające kwiatowe wzory.

Efekt na wejście, czyli aranżacja ściany vis-à-vis drzwi

Warto wiedzieć, że kolejnym bardzo ważnym kryterium związanym z wyborem omawianych płytek ceramicznych do łazienki jest aranżacja ściany vis-à-vis drzwi. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że efekt na wejście bardzo często może przesądzić o odbiorze całego wnętrza danej łazienki https://www.paczto.pl/jak-poradzic-sobie-z-doborem-kafelek-do-wnetrza/. Świetnym rozwiązaniem będzie wyeksponowanie umywalki albo umywalki na frontowej ścianie przez ułożenie nad nimi pasa dekoracyjnych płytek. Można również zdecydować się na wykończenie blatu umywalkowego innymi płytkami ceramicznymi niż pozostałą część omawianego pomieszczenia. Nad wanną możliwe jest z kolei ułożenie wzorów czy zrobienie wnęki, a następnie wykończenie ją mozaiką. Oczywiście zdecydowanie trudniejsze będzie zadanie, jeżeli na głównej ścianie będzie musiała być umiejscowiona toaleta. Zalecane jest zadbanie o to, by toaleta zniknęła na tle płytek. Efekt może zostać uzyskany przez ułożenie zarówno na podłodze, jak i ścianach płytek ceramicznych o takim samym lub zbliżonym kolorze.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl