Thursday, April 25th, 2024

Krematorium dla zwierząt – coraz bardziej popularny sposób na pochówek przyjaciela

Krematorium dla zwierząt – coraz bardziej popularny sposób na pochówek przyjaciela. Śmierć zwierzęcia to bardzo przykry etap w życiu każdego człowieka, który traktował go jak członka swojej rodziny. Psy, koty, i inne zwierzęta które są z nami dłużej, kradną nam serce i sprawiają, że nasze życie staje się lepsze. Właśnie dlatego w momentach kiedy nasz pupil odchodzi czujemy żal za utraconymi chwilami i chcielibyśmy trzymać je w pamięci na długie lata.

Mimo że nie jest to popularny w Polsce sposób na oddanie czci swojemu pupilowi to staje się on coraz bardziej popularny. Mówimy tutaj o krematorium dla zwierząt, które przyszło do nas z zachodu i od tego czasu coraz częściej staje się obiektem zapytań osób borykających się ze strata zwierzęcia. Dzięki krematorium dla zwierząt będziemy w stanie zachować chociaż część swojego przyjaciela na zawsze w naszym domu.

Jak działa krematorium dla zwierząt?

Procedura wygląda bardzo podobnie jak w przypadku klasycznego krematorium. Pierw należy poinformować zakład krematoryjny o tym że chcielibyśmy dokonać takiej procedury. Kremowanie zwierząt jest oczywiście tańsze niż w przypadku klasycznej kremacji. Koszty zależą bezpośrednio również od tego jak duże jest ciało zwierzątka które wymaga tej procedury. Mniejszy pupil wiąże się z niższą ceną która zostanie naliczona za całą procedurę.

Dlaczego krematorium dla zwierząt powstało?

Krematorium dla zwierząt - coraz bardziej popularny sposób na pochówek przyjaciela
Krematorium dla zwierząt – coraz bardziej popularny sposób na pochówek przyjaciela

Obecne społeczeństwo niestety jest społeczeństwem starzejącym się nie mającym bardzo często czasu na dzieci, dlatego dużo par decyduje się na zakup bądź adopcję zwierzaka. Pupil umila czas jest bardzo pocieszny i może być z nami przez wiele długich lat, Lata spędzone razem i czas który poświęciliśmy na pielęgnowanie naszego przyjaciela sprawiają że chcemy o nim pamiętać.

Społeczeństwo zachodu znacznie wcześniej zaczęło się starzeć przez co tam pomysł na krematorium dla zwierząt już dawno tam funkcjonuje z dużym zainteresowaniem. W Polsce ten pomysł raczkuje ponieważ jeszcze bardzo wiele rodzin żyje w starym modelu wychowania gdzie zwierzęta nie są traktowane jak pełnoprawni członkowie rodziny.

Krematorium dla zwierząt – gdzie można znaleźć?

Ze względu na brak popularności w Polsce takich rozwiązań dla bliskich czworonożnych przyjaciół krematorium dla zwierząt znajdują się głównie we większych miastach wojewódzkich. Najszybciej krematorium dla zwierząt uda nam się znaleźć w takich miastach jak Gdańsk, Wrocław, Poznań, Warszawa, Kraków. Jeżeli jednak mieszkamy na wsi, lub w  mniejszej miejscowości niestety będziemy musieli liczyć się z koniecznością dojechania do najbliższego większego miasta wojewódzkiego.

Dlaczego warto jest skremować pupila który opuścił ten świat?

Głównymi zaletami skremowania zwierzęcia jest estetyczność tego rozwiązania. Dokonując kremacji możemy prochy naszego pupila umieścić w małej urnie która będzie w naszym domu razem z nami. Obecnie jeżeli nasz zwierzak nie żyje i jest konieczność zrobienia czegoś z jego ciałem musimy pomyśleć nad utylizacją. Naturalnie jeżeli czuliśmy coś do swojego pupila który był z nami lata chcemy żeby jego odejście coś znaczyło. Obecnie nie ma za bardzo alternatywy na godny pogrzeb czworonoga jak kremacja. Cmentarze dla zwierząt w Polsce niestety nie funkcjonują ponadto innej opcji nie ma za bardzo alternatywy. Dzięki kremacji mamy godną alternatywę dla spoczynku naszego pupila i możliwość trzymania go zawsze przy sobie.

Cennik przykładowy dla krematorium dla zwierząt

Ceny krematoryjne dla zwierząt w zależności od ich wagi kończą się maksymalnie na 1090 zł w zależności od miasta do którego się udajemy. Ceny zaczynają się od 690 zł za najmniejsze zwierzę. Dzięki takim krematorium otrzymamy godny pochówek dla naszego pupila który będzie mógł być w naszej pamięci na zawsze.

Ceny za kremacje są stosunkowo niewielkie dzięki czemu każdy właściciel czworonoga może pozwolić sobie na skremowanie swojego przyjaciela i dzięki temu godny spoczynek. Niektóre krematoria zapewniają również bezpłatny transport dla ciała naszego zwierzęcia z pobliskich województw zdając sobie sprawę że taka usługa nie jest popularna a co za tym idzie może być. dla części osób ciężko dojechać aż taki długi odcinek. Najpewniej transport zwłok jest wliczony w cenę, jednak jeżeli nie byłby to zapewne cena za fakt kremacji będzie dzięki temu niższa.

Zobacz także: urny dla zwierząt

Jeżeli nie krematorium to co?

Obecnie w Polsce nie istnieje jako taka bardzo dobra alternatywa dla krematorium. Jeżeli mieszkamy w mieście i liczymy się ze zwierzęciem w domu to na pewno nie możemy po jego śmierci tego ciała pozostawić gdzie popadnie. Osoby posiadające domy jednorodzinne mogą zrobić przydomowy grób w którym wyprawią pogrzeb swojej dawnej pociesze. Obecnie bardzo niewiele jest firm zajmujących się kremacją dlatego część właścicieli pozbywa się swoich pupili w inny mniej godny sposób. Jeżeli zależało nam na naszym pupilu to powinniśmy z całą pewnością poświęcić kilkaset złotych i zapewnić dawnemu przyjacielowi godny pogrzeb. Oczywiście prochy po czworonożnym przyjacielu możemy zachować bądź rozsypać na jego ulubionym miejscu do zabaw.

angielski niemiecki hiszpański francuski