Monday, May 27th, 2024

Najważniejsze cechy dobrego trenera personalnego

Trener personalny to profesja, którą wykonuje w ostatnim czasie coraz więcej osób. Związane jest to oczywiście z aktualnie obowiązującym trendem polegającym na wdrożeniu zdrowego jadłospisu oraz codziennej aktywności fizycznej. Wraz z większą świadomością ludzi w zakresie zdrowego stylu życia rośnie również liczba trenerów personalnych. Dzięki trenerowi personalnemu można osiągać wszystkie założone przez siebie cele. Jeśli chcemy szybko zrzucić zbędne kilogramy lub zyskać masę mięśniową, skorzystanie z usług dobrego trenera personalnego jest absolutnym priorytetem. 

Trener personalny – kim jest i co robi? 

Trener profesjonalny to profesja, która zgodnie z polskim prawem nie jest zawodem regulowanym. Oznacza to, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów w praktyce każdy może się nazwać trenerem personalnym. Na rynku działa obecnie ogromna liczba rozmaitych trenerów personalnych, przez co wybór takiego, który zapewni nam najwyższą jakość usług, nie jest zadaniem łatwym. W tej chwili jest bardzo wielu niedouczonych pseudo-trenerów, którzy z profesjonalizmem nie mają zbyt wiele wspólnego. Trenerów jest cała masa, dlatego wybór odpowiedniego jest dla niektórych bardzo trudnym wyzwaniem. Zatem jak znaleźć dobrego trenera personalnego? 

Jakie ceny powinni oferować trenerzy personalni?

Dla wielu osób jednym z najważniejszych czynników przy wyborze trenera personalnego jest jego cena. U niektórych cena wynosić zaledwie 80 złotych, zaś u innych aż 500 i więcej. Warto zastanowić się bardzo dokładnie, czy opłaca się skorzystać z najtańszej oferty. Jeśli cena oferowana przez jakiegoś trenera jest podejrzanie niska, to może to oznaczać, iż jakość świadczonych przez niego usług oraz jego kompetencje mogą być nieodpowiednie.  

Gdzie można znaleźć trenera personalnego? Sprawdzone wskazówki 

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie dobrego, zaufanego trenera personalnego, jest spytanie o opinie swoich znajomych oraz członków rodziny. Jeśli któraś z tych osób trenuje u jakiegoś dobrego trenera personalnego, z pewnością nam o tym powie. Warto jednak wiedzieć o tym, iż to, że dany trener personalny spodobał się naszemu znajomemu, nie oznacza, iż spodoba się także nam. Wszystko oczywiście zależy od dopasowania charakterów oraz naszych oczekiwań co do takiej osoby. 

najwazniejsze-cechy-dobrego-trenera-personalnegoKolejnym pomysłem jest sprawdzenie trenerów personalnych działających na popularnych portalach społecznościowych typu Facebook, Instagram, Twitter czy Snapchat. Jest ich tam po prostu mnóstwo. Każdy z nich stara się czymś wyróżnić, aby zdobyć jak największe grono oddanych klientów. Wielu trenerów na swoich profilach społecznościowych zamieszcza również przykładowe ćwiczenia w formie wideo, dzięki czemu zdobywają jeszcze większą popularność. Warto także dokładnie zweryfikować, jakie dokładnie treści konkretny trener personalny zamieszcza na swoich fanpejdżach. Jeśli na jego stronie znaleźć można wyłącznie zdjęcia “w lustrze” z napiętymi mięśniami lub fotografie kurczaka z ryżem, to jest to jeden z ważnych sygnałów, iż należy dokładnie zastanowić się nad podjęciem decyzji o skorzystaniu z oferowanych przez niego usług. Z kolei jeżeli na stronie trenera personalnego można znaleźć ambitniejsze treści, to może oznaczać, iż to będzie jeden z lepszych trenerów. 

Wyszukiwarka internetowa – trenerów personalnych tam dostatek 

Wyszukiwarka internetowa to jedno z najlepszych narzędzi, które każdy z nas wykorzystuje do wyszukiwania rozmaitych produktów bądź usług. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku trenerów personalnych. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło “trener personalny + nazwa miasta, w którym mieszkamy”, to naszym oczom ukażą się tysiące stron prowadzonych przez rozmaitych trenerów personalnych. To, że witryny poszczególnych trenerów znajdują się na samym szczycie listy, nie oznacza oczywiście, iż są to osoby godne naszego zaufania. Pozycjonowanie w internecie a jakość świadczonych w rzeczywistości usług to dwie zupełnie różne kwestie. Bardzo pomocne  mogą okazać się jednak opinie z wyszukiwarki. Jest to doskonałe źródło informacji na temat poszczególnych trenerów. 

Obserwacja trenerów na siłowni

Warto odwiedzić swoją pobliską siłownię, na której ćwiczymy. Podczas wykonywania swoich ćwiczeń można ukradkiem przyjrzeć się, jak pracują zatrudnieni tam trenerzy personalni. Jeśli któryś z nich wyda nam się fachowcem, to opłaca się podejść do niego i zapytać, kiedy ma wolne terminy. Można umówić się na przykład na bezpłatny trening z kilkoma trenerami i w ten sposób wybrać najlepszego. Dobrą możliwością jest także zapytanie o najlepszego trenera inne osoby, które ćwiczą na tej samej siłowni. 

Ustal zasady współpracy 

Przed rozpoczęciem treningów z jakimkolwiek trenerem personalnym, należy również dokładnie zastanowić się, jakie są nasze potrzeby. Chcemy jak najszybciej osiągnąć założone cele, czy bardziej zależy nam na towarzystwie doświadczonego trenera? Należy także zwrócić uwagę na osobowość trenera. Jeśli już na samym starcie zauważamy, iż nie uda nam się nawiązać nici porozumienia z trenerem, to nie warto korzystać z jego usług.