Sunday, June 23rd, 2024

Pedicure podologiczne Warszawa

Pedicure podologiczne Warszawa  : jeszcze nie tak dawno mogłoby się wydawać, że pedicure to jeden jedyny zabieg. Jednak jest ich więcej. Możemy, chociażby wyróżnić pedicure kosmetyczny oraz pedicure podologiczny. Istotną rzeczą jest sama umiejętność odróżnienia pedicure, który jest wykonywany przez kosmetyczkę i tego, który jest wykonywany przed podologa w Warszawie. Jaka to różnica?

Pedicure kosmetyczny

Pedicure kosmetyczny, jak nam wskazuje sama nazwa, obejmować powinien pielęgnację paznokci oraz skóry stóp. Stopy wyglądać powinny estetycznie, być w pełni zrelaksowane, a paznokcie powinny być bardzo ładnie pomalowane. Wykonanie kosmetycznego pedicure powinno zawierać tylko kąpiel z dodatkiem odpowiednim aromatycznego olejku lub też soli do kąpieli stóp, może być podczas tej kąpieli wykonany w miarę możliwości – hydromasaż bardzo relaksujący. Następna czynność to wykonanie bardzo delikatnego złuszczenia naskórka w postaci peelingu. Należy także paznokieć przygotować w taki sposób, aby nie było żadnego problemu z nałożeniem na nie lakieru. Zanim kosmetyczka nałoży lakier, może nam wykonać dodatkowo masaż stóp, który to pobudzi doskonale krążenie, co w przypadku stóp jest niesamowicie ważne, poza tym relaksuje świetnie nasze stopy oraz podudzia, a do tego wpływa pozytywnie na reflektoryczne punkty na naszych stopach. Jednak jeśli masaż stóp nie zostanie wykonany, to zakończenie zabiegu uwiecznione powinno być nałożeniem naprawdę dobrego kremu lub też pielęgnacyjnego balsami, a na życzenie klientki także pomalowaniem paznokci.

Pedicure podologiczny

A jak wygląda pedicure podologiczny Warszawa? Na pewno wykonuje go podolog. Jest zawsze poprzedzony bardzo dokładnym wywiadem, a do tego obejrzeniem stóp przez specjalistę. Podolog zawsze podczas wizyty zakłada swojemu pacjentowi kartę pacjenta. Ogląda dokładnie stopy, podudzia oraz do tego stawia diagnozę, która jest związana ze wszelkimi zmianami, które zauważył. Jeśli to jest konieczne, to pacjenta kieruje do samego lekarza specjalisty, aby pomóc w pozbyciu się danego problemu. Sam natomiast po zanotowaniu wszelkich informacji w karcie przedstawia pacjentowi, w jaki konkretnie sposób przeprowadzana będzie terapia. Uzgadniany jest cały plan pielęgnacji, a następnie się już przechodzi do kluczowego zabiegu.

Zabieg podologicznego pedicure różni się znacznie od kosmetycznego zabiegu. Zmiany, które występują na stopach, są w pierwszej kolejności rozpoznawane i różnicowane przez doświadczonego podologa, a następnie są one dokładnie usuwane. Wszystko jest naprawdę całkowicie bezbolesne. Do przeprowadzenia zabiegu są wykorzystywane specjalistyczne narzędzia. Po zabiegu podolog dobiera wszelkie odpowiednie preparaty, które służą już pielęgnacji domowej.

Co jak co, ale w podologicznym gabinecie pacjent może się czuć w pełni bezpiecznie. Podolog w miarę potrzeby zakłada opatrunki na miejsca zmienione chorobowo razem z odpowiednimi wspomagającymi leczenie preparatami. Udając się do podologa, musimy mieć świadomość, że podolog współpracuje także z lekarzami przeróżnych specjalności. Mowa o ortopedzie, dermatologu, chirurgu oraz diabetologi. Współpraca ścisła z tymi właśnie lekarzami gwarantuje nam profesjonalną opiekę.

Zanim wybierzemy się do podologa

Zanim wybierzemy się do konkretnego podologa, musimy dokonać wyboru. Poradni i gabinetów podologicznych w naszym kraju cały czas przybywa. W związku z tym zależy nam na tym, aby nie trafić do podologa początkującego, a naprawdę dobrego. W dużych miastach, jak Warszawa nie będziemy mieli z tym kompletnie żadnego problemu. Jednak przed zapisaniem się na pierwszą wizytę, powinniśmy danego podologa dokładnie sprawdzić. Nie idźmy do takiego miejsca “w ślepo”.

Bardzo ważnym wyznacznikiem w obecnych czasach są opinie, z którymi możemy zapoznać się w sieci. Gdy widzimy, że kształtują się one pozytywnie i pacjenci z usług danego gabinetu są zadowoleni, to możemy być pewni, że usługa naprawdę zostanie fachowo wykonana i nie musimy się o nic obawiać. Możemy wówczas danemu specjaliście zaufać i powierzyć nasze problematyczne stopy. Potrafią nam doskwierać.

Gdy jednak widzimy, że opinie są podzielone, to nie ryzykujmy. Nikt przecież nie chce się znaleźć w gronie niezadowolonych pacjentów, prawda? Jak najbardziej tak. Można porównać ofertę, która najczęściej jest dostępna w sieci, ale nie powinniśmy wybierać takiego podologa, który oferuje najniższe ceny. Byłoby to naprawdę nieodpowiedzialne. Lepiej będzie nieco dopłacić i uzyskać pewność, że wszystkie zabiegi zostaną wykonane wręcz idealnie, że nie można się do niczego przyczepić.

Gdy mamy predyspozycje do problemów ze stopami, to powinniśmy zadbać o regularne wizyty u podologa. Dzięki temu nasze stopy cały czas będą w stanie idealnym i przede wszystkim będą zdrowe. Na sam koniec pragniemy także wspomnieć, że z usług podologa korzystają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Podologa bardziej traktujemy jak lekarza niż kosmetyczkę. Jest to ważne rozróżnienie, którego należy się trzymać.

Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl
Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl
Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl