Monday, May 27th, 2024

Ranking implantów zębowych – o tym warto wiedzieć!

Ranking implantów zębowych – o tym warto wiedzieć! Implanty zębowe w https://doboszimplanty.pl/cennik/ powodują, że nasz uśmiech staje się promienny i pełen zdrowego wyglądu. Aczkolwiek, żeby tego dokonać należy zrobić duże rozeznanie, jeżeli chodzi o kwestię odnoszącą się do stomatologów przeprowadzających taki zabieg, jak również do tego, jaki rodzaj implantu zębowego byłby dla nasz najkorzystniejszym rozwiązaniem. Bowiem jak powszechnie wiadomo, w chwili obecnej są dostępne dwa rodzaje implantów zębowych, a należy do nich zaliczyć nic innego, jak: implanty zębowe tytanowe oraz implanty zębowe cyrkonowe.

Trzeba również dodać, że w chwili obecnej istnieje możliwość wykorzystania dwóch bardzo popularnych metod, jeżeli chodzi o kwestię odnoszącą się do przeprowadzania zabiegu, jakim jest nic innego, jak wszczepianie implantów, a mianowicie do tych metod należy zakwalifikować: wszczepianie implantów metodą jednofazową, jak również wszczepianie implantów metodą dwufazową. Wszczepienie implantów metodą jednofazową charakteryzuje się tym, że zarówno sam implant, jak i cała nadbudowa są robione w jamie ustnej pacjenta wyłącznie podczas jednej wizyty. Z kolei metoda dwufazowa opiera się na tym, że implant jest umocowany w jamie ustnej pacjenta podczas jednej wizyty, a nadbudowa zostaje wstawiona podczas wizyty kolejnej.

W związku z tym, jak łatwo można się domyślić, metoda pierwsza, czyli ta metoda jednofazowa jest stosunkowo droższym rozwiązaniem, niż w przypadku zdecydowania się na wszczepienie implantów zębowych metodą dwufazową. Aczkolwiek zarówno jedno rozwiązanie, jak drugie rozwiązanie jest w pełni bezpieczne dla naszego organizmu i nie wiążą się z tym żadne komplikacje zdrowotne. W niniejszym artykule postaramy się skupić na rankingu implantów zębowych. Mamy nadzieję, że ranking przez nas przedstawiony okaże się dla Państwa bardzo pomocny w podjęciu decyzji odnośnie wybrania odpowiedniego implantu zębowego dla siebie samego. Zapraszamy serdecznie!

Ranking implantów zębowych

  1. Implanty zębowe cyrkonowe

Implanty zębowe cyrkonowe uznawane są jedne z najpopularniejszych w obecnej chwili, ale również za jedne z najlepiej prezentujących się w naszej jamie ustnej. Implanty te odznaczają się również tym, że w takim samym zakresie odbijają promienie słoneczne, jak nasze naturalne zęby. Dlatego też, bardzo ciężko zauważyć jakąkolwiek różnicę pomiędzy nimi, a naszymi stałymi zębami. Jednakże warto jeszcze dodać to, iż implanty zębowe cyrkonowe są o wiele droższe, ponieważ za jedną sztukę takiego sztucznego zęba będziemy musieli zapłacić minimum 2500 złotych. Jeżeli chodzi o kwestię wymiany implantu zębowego cyrkonowego to zazwyczaj czas ten wynosi około dziesięciu lat, licząc od momentu wszczepienia go do naszej jamy ustnej. 

  1. Implanty zębowe tytanowe

Ranking implantów zębowych – o tym warto wiedzieć!Implanty zębowe tytanowe odznaczają się przede wszystkim niczym innym, jak tym, że posiadają bardzo dużą wytrzymałość na jakiekolwiek przetarcia podczas spożywania różnorodnych pokarmów. Trzeba również powiedzieć to, że są one stosunkowo tańsze od implantów zębowych cyrkonowych, aczkolwiek trzeba się w ich przypadku liczyć z tym, że nie prezentują się one aż w tak bardzo estetycznym stopniu, jak rodzaj implantu opisany powyżej.

Chodzi przede wszystkim o to, że implanty zębowe cyrkonowe w większości przypadków będą trochę odróżniać się od naszych naturalnych zębów. Aczkolwiek nie będzie to bardzo zauważalna różnica, ale jednak będzie ona trochę widoczna. Trzeba również powiedzieć, iż implanty zębowe tytanowe należy wymienić dopiero po upływie nawet piętnastu lat, licząc od momentu ich wszczepienia. A cena za takiego jednego sztucznego zęba może wynieść nie więcej niż 1800 złotych. Wszystko jest uzależnione w dużej mierze od tego, w jakim gabinecie dentystycznym zdecydujemy się na wykonanie takiego rodzaju zabiegu. Bowiem trzeba pamiętać przede wszystkim to, że na cenę samego zabiegu nie składa się wyłącznie materiał, który zostaje wszczepiony do naszej jamy ustnej, ale również wszystkie wykorzystane narzędzia potrzebne do jego przeprowadzenia, jak również samo wynagrodzenie stomatologa. W związku, jeżeli zdecydujemy się na przeprowadzenie tego zabiegu u specjalisty z wieloletnim doświadczeniem to musimy się liczyć, że koszt zabiegu będzie droższy, niż w przypadku dokonania takiego zabiegu u znacznie mniej doświadczonego stomatologa. 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów zębowych?

Do przeciwwskazań odnoszących się do wszczepienia implantów zębowych należy zaliczyć przede wszystkim takie aspekty jak: miażdżyca, ciąża, nowotwór, kamienie piersią, złe krążenie krwi, alkoholizm, narkomania, uzależnienie od papierosów, nadciśnienie, ale również młody wiek i choroby serca. 

Dlaczego warto wszczepić sobie implanty zębowe?

Implanty zębowe warto wszczepić sobie dlatego, ponieważ dzięki nim wzrośnie nasza pewność siebie, poprawią się nasze rysy twarzy, jak również będziemy przez to rozwiązanie w stanie wyeliminować ewentualne powstanie różnorodnych stanów zapalnych w naszej jamie ustnej. Bowiem trzeba pamiętać, że nawet brak jednego zęba może przyczynić się do powstania niepożądanych komplikacji zdrowotnych.