Thursday, April 25th, 2024

Zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie są coraz popularniejsze w Polsce. Dużo ludzi interesuje się tym zagadnieniem. Co powoduje, że zakłady bukmacherskie cieszą się taką popularnością? Dowiedz się z poniższego poradnika, czy są one w ogóle legalne na terenie Polski. Poznaj także najważniejsze argumenty, które skłaniają graczy do rejestracji w topowych podmiotach.

Czy zakłady bukmacherskie są legalne?

I tak, i nie. Wszystko zależy od tego, jakie podmioty bukmacherskie wybierzesz. W lipcu 2017 roku w życie weszła mocno znowelizowana Ustawa Hazardowa. Ten dokument bardzo uporządkował działanie tak naprawdę całego rynku zakładów wzajemnych w Polsce. Od tego momentu każda firma bukmacherska musi posiadać stosowną licencję, aby móc zgodnie z przepisami oferować swoje usługi (stacjonarnie i/lub online). Nie wszystkie podmioty stosują się jednak do tych przepisów. Czasami zainteresowani tym tematem gracze mogą zatem natknąć się na oferty bukmacherów, którzy nie są legalni.

Zakłady bukmacherskie
Zakłady bukmacherskie

Jeśli chodzi o punkty stacjonarne, to możesz być spokojny. Wszystkie tego typu lokale działają zgodnie z przepisami. Posiadają zatem licencje na oferowanie zakładów bukmacherskich na terenie Polski. Pod tym kątem zdecydowanym liderem jest STS. Ta firma bukmacherska posiada zdecydowanie najwięcej punktów w naszym kraju. Dodatkowo gracze mogą obstawiać (w ten sposób) m.in. w Fortunie, Superbet, czy LV BET. Przede wszystkim „pułapki” czyhają zaś na graczy w sieci. Musisz zatem bardzo uważnie selekcjonować firmy bukmacherskie online. Należy sprawdzić, czy posiadają one dokumenty, aby zgodnie z prawem działać w Polsce.

Najczęściej podmioty z tej branży same chętnie się tym chwalą. Chcą, by na tej płaszczyźnie nie było żadnych wątpliwości. Jeśli jednak wolisz zweryfikować ten aspekt gdzie indziej, to należy wybierać stale aktualizowane rządowe portale internetowe. Ewentualnie możesz korzystać z pomocy profesjonalnych rankingów firm bukmacherskich, które zostały przygotowane przez fachowców. W gronie legalnych firm oferujących zakłady bukmacherskie online są zaś na pewno m.in. STS, Fortuna, Betclic, Etoto, LV BET, Superbet, czy Totolotek.

Dużo firm do wyboru

Jeszcze kilkanaście lat temu gracze mieli zdecydowanie mniejsze pole do manewru. Wbrew temu, co niektórzy mogą myśleć na ten temat, bukmacherka jest zaś w naszym kraju bardzo popularna. Polacy lubią się zakładać. Przy okazji interesują się sportem. A zakłady bukmacherskie łączą w sobie oba te dwa zagadnienia. Warto zaznaczyć, że teraz Klienci mają zdecydowanie więcej opcji do dyspozycji. Mogą np. zdecydować się na punkty stacjonarne, czy firmy oferujące zakłady bukmacherskie online. Obstawiać można także w czasie korzystania z aplikacji mobilnych.

Jakie powinny być główne kryteria w czasie podejmowania wiążących decyzji? Najważniejsza jest oczywiście kwestia dotycząca legalności. W ten sposób będziesz mógł swobodnie zarejestrować się, a potem obstawiać. Bez kłopotu będą realizowane również operacje finansowe (wychodzące i przychodzące). Potem należy zwrócić uwagę na to, jaka czeka na Ciebie oferta powitalna. Świetne warunki ma m.in. STS, który zapewnia obecnie nawet 1660 PLN na start. Pamiętaj, że „liczby” to nie wszystko. Liczy się także to, co trzeba zrobić, by zachować środki bonusowe. Zawsze są zaś jakieś warunki dotyczące ich uwalniania. Warto zatem dokładnie zapoznać się z regulaminem konkretnej promocji. W czasie wyboru firmy (oferującej zakłady bukmacherskie) zwracaj uwagę również na ofertę do typowania, czy wysokość kursów.

Możliwość równoczesnego oglądania i obstawiania

Co przyczynia się do tego, że zakłady bukmacherskie zyskują na popularności? Obstawianie to szansa na to, aby poczuć jeszcze większe emocje. Lubisz sport? Często oglądasz np. mecze piłkarskie? Nie ma przeszkód (jeśli oczywiście jesteś pełnoletni), by obstawić, co wydarzy się w danej potyczce. A topowe firmy bukmacherskie oferują wiele opcji do dyspozycji. Możesz zatem zagrać zakład 1×2, postawić coś na bramki (overy/undery), czy handicapy itp. Nie brakuje także zakładów dodatkowych.

Kilka miesięcy temu zakończyły się Mistrzostwa Świata w Katarze. Np. z okazji finału gracze mogli typować to, czy Dariusz Szpakowski (w czasie komentowania) wypowie konkretne słowa lub wyrażenia. Jak zatem widać, gracze mają szansę obstawiać różne opcje. Mniej lub bardziej związane ze sportem. Do dyspozycji są różne dyscypliny. Tak samo, jak wydarzenia polityczne, rozrywkowe, czy nawet finansowe.

Szansa na skuteczne inwestycje 

Coraz wyższa inflacja (eksperci zapowiadają, że ten wskaźnik będzie rósł w 2023 roku) powoduje, że trzymanie pieniędzy na koncie bankowym nie jest do końca opłacalne. Ludzie zastanawiają się zatem nad inwestycjami… Wiele osób wybiera właśnie zakłady bukmacherskie. Jest to szczególnie popularne wśród sympatyków sportu. Co ważne, inwestycje nie muszą być duże. Nie ma przeszkód, by obstawiać np. tylko za kilka PLN. Jeśli ktoś zna się np. na konkretnej dyscyplinie i będzie mu dopisywać szczęście (nie da się ukryć, że ten czynnik jest bardzo ważny także tutaj), to można liczyć na stopniowe pomnażanie własnego kapitału.