Thursday, April 25th, 2024

O co należy zadbać przed ślubem?

O co należy zadbać przed ślubem? Dzień ślubu powinien być tym najpiękniejszym w naszym życiu dniem, w którym poczujemy się nie tylko docenione, ale i piękne. O urodę należy zadbać już kilka miesięcy przed ślubem, jednak kluczowe przygotowania mają miejsce w ostatnich kilku dniach. Sprawdzamy, jak o urodę należy zadbać przed pójściem do ołtarza. 

Kilka miesięcy wcześniej

Już na kilka miesięcy przed ślubem dobrze jest udać się na zabiegi, które pozostawią naszą skórę w doskonałej kondycji na dłuższy okres czasu. Zabiegi te wymagają jednak wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej bądź z kosmetyczką, w zależności od stopnia ich zaawansowania. Nie ma jednej, konkretnej listy zabiegów, jakie przymusowo należy wykonać, aby skóra odzyskała piękny i młody wygląd. Każda z nas ma bowiem inny rodzaj cery, który należy pielęgnować w zupełnie inny sposób. Najczęściej jednak warto oczyścić pory, tak aby nie powstawały na twarzy zaskórniki.

Dodatkowo kobiety zmagające się z trądzikiem bądź niechcianymi bliznami mogą wykonać zabiegi mikrodermabrazji. Tego rodzaju zabieg powinien być jednak podjęty w sezonie zimowym, kiedy skóra nie jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, gdyż niweczy to efekty zabiegu, a dodatkowo jest niekorzystne dla samej skóry. Sam zabieg należy wykonać kilkakrotnie, dlatego też konieczne jest jego wcześniejsze rozpoczęcie. Tymczasem kobiety, których cera jest stosunkowo mało wymagająca, mogą zdecydować się jedynie na dogłębne oczyszczanie twarzy. Pozwoli to pozbyć się wszelkich niedoskonałości, a dodatkowo sprawi, że makijaż ślubny będzie wyglądał o wiele lepiej i będzie trzymał się dłużej. Czy warto przed ślubem podejmować się zabiegów, które nigdy wcześniej nie były wykonywane na naszej skórze? Oczywiście, jednak należy z pomocą specjalisty ocenić ryzyko powstania efektów ubocznych oraz rozpocząć wykonywanie zabiegów wcześniej, tak aby skóra mogła się zregenerować do dnia ślubu.

Przed ślubem – zadbane paznokcie

Stylizacja paznokci to jeden z zabiegów, o którym nigdy nie może zapomnieć panna młoda. Należy zadbać przede wszystkim o to, aby zabieg stylizacji paznokci rozpoczynał się od dokładnego ich przygotowania, zatem poprawnie wykonanego manicure. Następnie można przejść do meritum, czyli stylizacji paznokci w pełnym tego słowa znaczeniu. Co dziś jest modne i na jakie wzory oraz kolory warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim ślubny manicure musi być dopasowany do koloru sukni i tonu, w jaki zostanie utrzymana impreza. Tradycyjna biała suknia i eleganckie przyjęcie doskonale zgra się z klasycznym, francuskim manicure.

Stylizacja paznokci, która nieco go ożywia, to bardzo modny w ostatnim czasie baby boomer. Mogą się na niego zdecydować kobiety w każdym wieku, gdyż jest to klasyczny, lecz nieco “rozmyty” manicure francuski (można wykonać go w różnych kolorach, zatem doskonale dopasuje się do każdego rodzaju sukni ślubnej). Czasami panny młode stawiają na skromną, lecz bardzo elegancką stylizację paznokci – płytka jest jedynie muśnięta wybranym kolorem, który doskonale pasuje do całej stylizacji panny młodej. Ten prosty, aczkolwiek bardzo klasyczny sposób stylizacji paznokci nigdy nie wyjdzie z mody. Ważne, aby ślubny manicure wykonany był metodą hybrydową bądź żelową. Pozwoli to utwardzić lakier, dzięki czemu nie odpryśnie on w czasie imprezy, czego tak bardzo chce uniknąć każda panna młoda.

W dniu ślubu – zabieg na włosy

O co należy zadbać przed ślubem?
O co należy zadbać przed ślubem?

W dniu ślubu koniecznie trzeba przygotować włosy. Zazwyczaj pannom młodym pomaga w tym profesjonalna fryzjerka – mało która kobieta decyduje się w całości wykonać ślubną fryzurę na własną rękę. Zanim jednak fryzjerka pojawi się w domu panny młodej, ta powinna zadbać o swoje włosy we własnym zakresie. Z samego rana powinna oczywiście dokładnie je umyć, jednak nie należy w tym celu używać nieznanego szamponu czy nowej odżywki. Następnie konieczne jest nałożenie preparatu odżywiającego włosy: odżywka, pianka czy żel.

Przed myciem i pielęgnacją włosów można również nałożyć peeling na skórę głowy – pozwoli to uniknąć powstawania łupieżu. Pozwoli to nadać włosom nie tylko blasku, ale i objętości i pięknego wyglądu. Jeżeli panna młoda chce nieco skrócić włosy przed ślubem bądź przefarbować, powinna to zrobić co najmniej kilka dni wcześniej. Wykonywanie tego typu zabiegów przed samym ślubem może skończyć się katastrofą, którą trudno będzie naprawić w krótkim czasie. Fryzjerka w dniu ślubu powinna zająć się jedynie stylizowaniem fryzury panny młodej. Najlepiej, gdy kilka tygodni wcześniej zostanie wykonana fryzura próbna – z użyciem tych samych narzędzi i kosmetyków, tak aby sprawdzić, czy pannie młodej pasuje ułożenie włosów i czy nie jest uczulona na jakiś składnik kosmetyków do stylizacji, których używa fryzjerka. Dobra fryzjerka to także stylistka, która pomoże nam dobrać idealne dla nas upięcie.

Przed ślubem należy pamiętać o wielu zabiegach upiększających skórę, o stylizacji paznokci czy stylizacji włosów. Panna młoda nie może też zapomnieć o pedicure czy depilacji, jednak zabiegi te można wykonać we własnym zakresie w domu. 

angielski niemiecki hiszpański francuski