Monday, May 27th, 2024

Na ratunek zmarzluchom i nie tylko! – Zdrowy trend w garderobie

Znowu to samo…

Nadchodzi zima, a przed tobą znowu roztacza się wizja przeziębień, zmarzniętych dłoni i kataru? Nieraz już spotkało cię zapalenie pęcherza? Pora z tym skończyć i wyposażyć się w bieliznę termoaktywną 🙂

Dobrze to znasz…

Jak co roku, w sklepach obecnie możemy zauważyć oblężenie stoisk z wełnianymi czapkami, puchowymi kurtkami, grubymi szalami czy ocieplanymi butami. Skoro na zimę całkowicie zmieniamy swoje ubrania, dlaczego zapominamy o tym, co nosimy pod spodem, czyli bieliźnie?
Ludzie często zwracają uwagę na swój wygląd zewnętrzny, wybierają modne dodatki oraz stylowe ubrania. Chcemy pochwalić się przed koleżankami nową parą butów pochodzącą prosto z wystawy. Podążamy za trendami, a jeden z nich, bardzo ważny, został całkowicie pominięty. Wprowadzamy modę na bieliznę termoaktywną!
Zimą warto zadbać o wrażliwe miejsca naszego ciała. Są to strefy łatwo podatne na różne choroby, zakażenia, a takowych w okresie zimowym nie brakuje. Aby przetrwać ten czas bez szwanku na naszym zdrowiu, musimy pamiętać o każdym elemencie naszej garderoby. Zimą wybierajmy bieliznę termoaktywną. 

Modnie i wygodnie!

Stereotypy głoszą, że bielizna termoaktywna jest niewygodna, wywołuje podrażnienia skóry, mówiąc kolokwialnie – ,,drapie”, a jakby tego było mało – potrafi być horrendalnie droga! To mity, które wreszcie przyszła pora obalić. 

Do zalet takiej bielizny możemy zaliczyć na pewno to, że zapewnia ona jednostajną temperaturę ciała, a co za tym idzie – chroni nas przed przegrzaniem oraz wyziębieniem organizmu. To ogromny, prozdrowotny plus. Dodatkowo, jest całkowicie wygodna, zapewnia swobodę ruchu i komfort noszenia – sportowcy noszą ją podczas ćwiczeń. Taki rodzaj bielizny jest wykonywany z bezpiecznych materiałów, nieszkodliwych dla człowieka, w związku z czym, nie wywołuje ona wysypki czy podrażnień skóry. Jedną z jej zalet jest także niska cena – waha się ona od kilkudziesięciu do około stu złotych. Nie jest to wysoka stawka, biorąc pod uwagę fakt, iż taka bielizna świetnie sprawdzi się podczas krótkiego wypadu w góry, jak i zarówno podczas długiego, zimowego spaceru. Jeśli często towarzyszą Ci dolegliwości związane z układem moczowym, jak najczęściej wybierają taką bieliznę. Zapobiegniesz w ten sposób nadmiernemu wychłodzeniu organizmu, co prowadzi do powikłań, a w następstwie – do chorób. Technologię wykonywania takiej bielizny szlifowano przez wiele długich lat. Ważne jest, aby każdy dobrał dla siebie idealny rozmiar – bielizna jest wykonana z elastycznych i rozciągliwych tworzyw, ale jeśli wybierzemy niewłaściwy rozmiar to może spotkać nas odparzenie, a samo noszenie będzie niekomfortowe i nieprzyjemne. Bieliznę termoaktywną stworzono, by ułatwić ludziom życie, a nie je utrudnić. Dzięki temu wynalazkowi mamy możliwość połączenia wygody i bezpieczeństwa w jednym. To rozwiązanie powinno znaleźć swoje miejsce w każdej szufladzie, niezależnie, czy należy ona do dojrzałej kobiety, przedszkolaka czy sportowca. 

Sportowo nie znaczy drogo!

Uprawianie jakiegokolwiek sportu niewątpliwie wiąże się z wieloma wydatkami. Do opłacenia są treningi, zajęcia, karta stałego klienta czy składka członka klubu. Do tego doliczyć musimy nierzadko drogie sprzęty, które powinny być jak najwyższej jakości. Podobnie rzecz ma się z odzieżą dla sportowca. Odpowiedni strój z logiem klubu czy buty do jeździectwa nie należą do grupy tanich produktów. Często jednak sportowcy pomijają w swojej karierze ważność bielizny, która, jak się okazuje, może być najmniejszym wydatkiem. Dzięki bieliźnie termoaktywnej osoba uprawiająca sport nie przegrzeje się, jej ciało będzie odprowadza pot w odpowiedni sposób. Jest to korzystne dla organizmu człowieka. Wykonywanie ćwiczeń, kiedy to nasze ciało jest szczelnie zabezpieczone poprzez odzież wykonaną z nieprzepuszczalnych tworzyw, może przynieść jedynie straty. Nie odprowadzamy wtedy potu, nasza skóra ,,dusi” się, a prowadzenie procesu oddychania przez skórę jest znacznie utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Ma to ogromne znaczenie w przypadku uprawiania sportów. Stosując niewłaściwą odzież, krzywdzimy swój organizm i siebie. Przegrzanie, ćwiczymy wolniej, nasza efektywność spada, a razem z nią skuteczność i sens danej aktywności fizycznej. Również nasza skóra nie wychodzi z takiej sytuacji bez szwanku, szybko pojawiają się krosty, pryszcze, nadmiar nieodprowadzonego łoju i potu tworzy pod skórą zaskórniki i doprowadza do zapalenia mieszka włosowego. 

Już wiesz, co robić!

Przede wszystkim, niezależnie czy uprawiasz sporty zawodowo, czy wyczynowo, czy wspinasz się po górach, a może tylko spacerujesz, w Twojej szufladzie nie może zabraknąć bielizny termoaktywnej! Każda bielizna jest pierwszym elementem, jaki zakładamy na siebie, ma najbliższy kontakt z naszym ciałem i strefą intymną. To ważne, abyśmy wybierali dobrą podstawę naszej stylizacji, dbali nie tylko o swoją prezencję, ale też i zdrowie. Obecnie wchodzimy w zimowy sezon, pojawiły się już przymrozki i pierwszy śnieg, a wraz z nimi nadeszły przeziębienia. Ty także masz możliwość uchronić się tej zimy przed nimi, nosząc bieliznę termoaktywną pod odzieżą. Wystarczy Twój jeden dobry wybór – zdrowy wybór!