Sunday, April 28th, 2024

Sprzęt do paznokci

Aby zabieg manicure i pedicure został prawidłowo wykonany, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt do paznokci. Skrócenie płytki paznokciowej, usunięcie skórek, oczyszczenie wałów paznokciowych – każda z tych czynności wymaga zastosowania osobnego narzędzia. Jakich przyrządów nie może zabraknąć w profesjonalnym gabinecie podologicznym? Podpowiadamy!

Wybór sprzętu do paznokci nie jest łatwym zadaniem. W ofercie hurtowni podologicznych takich jak Kerpro https://kerpro.pl znaleźć można narzędzia wykonane z różnych materiałów, cechujące się bardzo dobrymi parametrami. Produkty przed wprowadzeniem do oferty, są testowane przez specjalistów w całym kraju.
Na co zwrócić szczególną uwagę, kompletując sprzęt do paznokci do gabinetu podologicznego? Co jest niezbędne do wykonania profesjonalnego zabiegu pedicure? Czy jakość zawsze idzie w parze z ceną? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Narzędzia do paznokci – jakie wybrać?

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka rad i wskazówek, które ułatwią Ci zakup sprzętu do paznokci. Kieruj się nimi, a zyskasz gwarancję, że wybrane narzędzia będą Ci służyć długo i bez zarzutu.

Cęgi do paznokci

Mówiąc w dużym skrócie, cęgi do paznokci https://kerpro.pl/cegi-do-paznokci.html powinny być wykonane z tworzywa, które nadaje się do sterylizacji, nie uczula i nie ulega uszkodzeniu nawet przy intensywnym użytkowaniu. Mając to wszystko na uwadze, najlepiej wybrać cęgi do paznokci wykonane ze stali chirurgicznej, które są wysoce odporne na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne.
W asortymencie sklepów z narzędziami do paznokci dostępne są różne typy cęgów do paznokci. Ze względu na metodę pracy i zastosowanie wyróżnia się cęgi czołowe, cęgi boczne i cęgi do wrastających paznokci. Najbardziej klasyczne i uniwersalnego są cęgi czołowe, chociaż na wyposażeniu gabinetu najlepiej mieć wszystkie trzy rodzaje.
Jak wybrać odpowiednie cęgi do paznokci? Musisz zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • certyfikaty dla sprzętu medycznego,
  • dopasowanie do dłoni,
  • równe ostrze,
  • brak luzu,
  • dobra ostrość.

Wybierając cęgi spełniające powyższe założenia, zyskasz pewność, że praca z nimi będzie łatwa i przyjemna.

Zobacz także:

Cążki do skórek

Na początku warto, abyś miał/a świadomość, że każde są inne, dlatego wybieraj je z uwzględnieniem swoich indywidualnych potrzeb. Nie sugeruj się tym, że wybrane cążki do skórek https://kerpro.pl/cazki-do-skorek.html sprawdzają się u znajomego po fachu, gdyż po zakupie może okazać się, że w Twoim przypadku praca z nimi będzie prawdziwą katorgą.
W pierwszej kolejności dowiedz się, w jaki sposób wybrany model został wyprodukowany. Profesjonalne cążki do skórek powinny być wykonane ze specjalistycznej stali nierdzewnej, czyli stali chirurgicznej. Dodatkowo powinny zostać wykute, a nie odlane. Dlaczego? Narzędzia odlewane są bardziej podatne na uszkodzenia.
Co ma znaczenie przy zakupie cążek do skórek? Czynniki takie jak:

  • certyfikaty dla sprzętu medycznego,
  • odpowiednia wielkość,
  • specyfikacja,
  • wykonanie,
  • swoboda ruchu,
  • ostrość.

Ponadto pamiętaj, że cążki podologiczne występują w różnych rozmiarach i kształtach. Odmienne parametry oznaczają domyślne przeznaczenie do innego zabiegu.

Sondy podologiczne

Sondy podologiczne https://kerpro.pl/sondy-podologiczne.html to jedne z tych narzędzi, po które podolog w swojej pracy sięga najczęściej. Czym powinny cechować się dobre sondy? Przede wszystkim powinny być wielokrotnego użytku, wytrzymałe i odporne na działanie czynników chemicznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo powinny być łatwe do dezynfekcji i sterylizacji. Wszystkie powyższe założenia spełniają specjalistyczne sondy do paznokci dwustronne.
Dwustronne sondy podologiczne mają szerokie spektrum zastosowania. Z ich wykorzystaniem możliwa jest praca zarówno lewą, jak i prawą ręką. Pozwalają szybko i precyzyjnie oczyścić paznokcie oraz przestrzenie okołopaznokciowe. Można wykorzystywać je również do aplikacji tamponad oraz przy leczeniu wrastających lub wkręcających się paznokci.
Jak wybrać idealną sondę podologiczną? Jeśli chodzi o tworzywo, w pracy w gabinecie podologicznym najlepiej sprawdzają się modele ze stali nierdzewnej. Oprócz materiału, z jakiego jest wykonana, ważny jest jeszcze kształt jej szpica. Nie może być ani zbyt cienki, ani zbyt gruby. Najlepiej mieć na wyposażeniu sondy o różnym zakończeniu i dobierać je stosownie do potrzeb.

Pęsety podologiczne

Wydawać by się mogło, że pęseta, nazywana również pincetą podologiczną lub szczypczykami podologicznymi, to narzędzie, które rzadko kiedy się przydaje. Okazuje się jednak, że pęsety podologiczne https://kerpro.pl/pesety-podologiczne.html znacznie ułatwiają wykonywanie zabiegów, dlatego podolodzy starają się je mieć zawsze pod ręką.
Dostępne są trzy rodzaje. Pierwszą jest pęseta prosta, wykorzystywana do zabiegów usuwania odcisków i modzeli. Nadaje się także do pracy z pacjentami diabetologicznymi. Drugim typem jest pęseta wąska, przeznaczona przede wszystkim do zakładania tamponad. Trzecim i ostatnim rodzajem jest pinceta ostra, która służy do zakładania klamer ortonyksyjnych i tamponad.
Wybór odpowiedniego egzemplarza uzależnij wyłącznie od swoich własnych preferencji. Upewnij się, że wybrane narzędzie na pewno jest wygodne w użytkowaniu. Czasem, aby znaleźć pincetę idealną, trzeba wypróbować różne ich typy. Dlatego nie zniechęcaj się i szukaj dalej, jeśli okaże się, że Twój pierwszy zakup okaże się nietrafiony.

Pilniki do pedicure

Kompletując sprzęt do paznokci nie możesz zapomnieć o pilnikach podologicznych. Pilniki https://kerpro.pl/pilniki-i-radelka.html do pedicure już na pierwszy rzut oka wyraźnie różnią się od tradycyjnych produktów do manicure. Przez nietypową budowę zostały nazwane pilnikami kątowymi do naroży.
Podolodzy chwalą sobie pilniki do pedicure wykonane ze stali chirurgicznej, które dobrze sprawdzają się na co dzień, w dodatku łatwo utrzymać je w czystości. Pracę ułatwia i przyspiesza długa, frezowana rękojeść. Profesjonalny pilnik podologiczny posiada dwie odpowiednio wyprofilowane końcówki (jedną prostą, drugą zagiętą), które do minimum ograniczają ryzyko skaleczenia. Ze względu na swoją budowę narzędzia te doskonale sprawdzają się zarówno podczas leczenia wrastających paznokci, jak i podczas przypiłowywania w trudno dostępnym miejscu, tak aby nie doprowadzić do przerwania ciągłości skóry. Pilniki podologiczne występują w dwóch rozmiarach – 10 cm i 14 cm, najlepiej zaopatrzyć się w oba.
Choć na rynku dostępne są również papierowe pilniki jednorazowe do pedicure, podczas w pracy w gabinecie podologicznym używa się ich stosunkowo rzadko. Wykonywane są podobną techniką jak kapturki ścierne. Dlatego sprawdzają się przede wszystkim wtedy, gdy trzeba szybko przypiłować paznokieć, a czas zabiegu jest ograniczony, przez co szkoda go tracić na zakładanie odpowiedniego frezu.

Radełka do skórek

Oprócz pilników przyda Ci się jeszcze radełko do skórek, które, ze względu na swoją specyficzną budowę, często nazywane jest również kopytkiem. Przeznaczone jest do usuwania nadmiaru naskórka gromadzącego się w obrębie wału okołopaznokciowego.
Z uwagi na obłe zakończenie jednej z końcówek radełka, narzędzie można wykorzystywać podczas pracy z pacjentem diabetologicznym. Z kolei zakończona szpicem druga strona gwarantuje precyzję podczas wycinania pojedynczych skórek.
Dobrym wyborem są radełka wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej, gdyż nadają się do wielokrotnego użytku. Wystarczy je po zabiegu wysterylizować w autoklawie. W hurtowniach z narzędziami podologicznymi dostępne są również radełka plastikowe, które są jednorazowe. Nie cieszą się one jednak zbyt dużą popularnością, gdyż nie sprawdzają się za dobrze z uwagi na tępe wykończenie, które nierzadko prowadzi do skaleczeń.
Cały sprzęt do paznokci zamówisz w internetowej hurtowni podologicznej Kerpro. Wysokiej jakości narzędzia, przy odpowiedniej dbałości i pielęgnacji, będą Ci służyć przez długie lata. Dlatego poświęć chwilę, aby skompletować porządny sprzęt, a przekonasz się, że to Ci się zwyczajnie opłaci.